- Detta evenemang har redan ägt rum.
Nyårsfest!!!
Som vanligt kommer vi att möblera om till långbord i lokalen och bjuda på:
Insläpp från 19.
Välkomstdrink/bål
Till bords kl 20.
Förrätt: Västerbottenpaj med rom och rödlök
Huvudrätt: Helstekt oxfile, potatisgratäng, ratatouille och lämplig sås
Efterrätt: Pannacotta med hjortron
Kaffe med avec: Konjak, whisky, baileys
Vin eller alternativ med eller utan alkohol från baren till maten.
Det kommer att finnas alternativa rätter för alla upptänkliga behov, vegetariskt/veganskt och alternativ pga allergier. Och verkligen; MEDDELA när det är bitar av menyn ni inte vill ha. En massa överblivna portioner är jättetrist att hantera, när man kunde fördelat det på övriga gäster.
Detta meddelar ni i mejl när ni bokar.
Fri bar efter maten (vi säger nej om det börjar gå snett för någon)
Vi möblerar tillbaka sofforna med samlade krafter efter alla suttit klart och fortsätter i vanlig ordning fram till midnatt då vi utbringar en skål (bubbel med eller utan alkohol) för det nya året och strax därefter ställer vi fram nattamat. Under kvällen finns förstås också snacks och godis som vanligt.
750 kr/person som swish till 123 404 82 11 senast 30/12 kl. 12.00 på dan
(fråga om kontonummer/IBAN i god tid innan för alternativ)
Biljettsläpp söndag 4/12 kl. 12.00. (för att slippa avbokningar pga för mycket osäkerhet om ”vad som händer på nyår” närmare 2 månader innan) Festen kommer att behöva förskottsbetalas pga de stora inköpen, men två dagar innan får man fortfarande hela summan tillbaka pga återbud, därefter hälften.
Stor bautakram Mirre
